sobota, 7 maja 2016

Miłosny cytat na sobotę

Miłosny z dwóch powodów. :) 

Po pierwsze dlatego, że dziś jest cudny letni dzień. Posadziłam kwiatki, pogryzły mnie pierwsze w tym roku komary (ale nic to, przez to czuję się jeszcze bardziej letnio), a potem już tylko bujałam się w hamaku z notatkami do kolejnej sceny w pisanej właśnie powieści. Miłosnej - i to jest drugi powód, dla którego wybrałam poniższy cytat.

Tym razem z "Sekretu zegarmistrza".Kopiowanie i udostępnianie baneru (tylko w takiej wersji) dozwolone bez ograniczeń i konieczności pytania o zgodę.

I tradycyjnie - kontekst cytatu:


"Nie znała bardziej oddanych sobie ludzi, niż Ignacy i Stefania. Kochali się przez całe swoje życie miłością piękną i całkiem staroświecką. Taką, która choć przetrwała do czasów tak innych, od tych, w których się narodziła, tkwiła nadal w swojej epoce. Pewnie już niemodna, i dlatego tak niepowszechna. Dziadkowie od zawsze byli nierozłączni.  Stanowili jedność, a to, jakie było każde z nich wynikało z tego, kim było to drugie. Wydawali się nie tyle stworzeni dla siebie, co wspólnie. Od początku z założeniem, że mogą funkcjonować tylko razem. Jak dwie połówki jabłka, które nie pamiętały, że kiedykolwiek istniały osobno."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz