środa, 10 stycznia 2018

Premiera "Jedwabnych rękawiczek" i konkurs!

Zatem... to już dziś!  

Premiera "Jedwabnych rękawiczek". 

Obiecałam, że tego dnia opowiem, co zainspirowało mnie do ich napisania, a ilustracją tej nieco dziwnej historii jest zdjęcie obok.
Niecałe cztery lata temu poprosiłam pewnego pana o dedykacją w mojej absolutnie najulubieńszej powieści jego autorstwa - "Utytłani miłością" (którą przy okazji szczerze i z całego serca polecam!  ). 

W rozmowie z nim wspomniałam o pewnym kontrowersyjnym filmie, w którym pan kiedyś zagrał i przyznałam się, że sama pochodzę z Jedwabnego. Spytał mnie, czy zamierzam kiedyś napisać o tym, co zdarzyło się w tym mieście w 1941 roku, a ja bez zastanowienia i stanowczo odpowiedziałam, że absolutnie nie! Nigdy.
Po czym już w drodze powrotnej do domu, w samochodzie zrobiłam pierwszy wstępny szkic "Jedwabnych rękawiczek".
Dwa lata później były gotowe.
Ktoś bliski mi określił to, co zrobiłam kwintesencją kobiecej logiki (takiej na zasadzie: potrzebowałam nowych butów i poszłam do sklepu, zobaczyłam piękną sukienkę więc kupiłam torebkę  ).
Początkowo zamierzałam się z tego powodu obrazić , ale myślę, że jednak coś w tym jest. 

A z okazji dzisiejszej premiery na mojej fejsbukowej stronie został ogłoszony oryginalny KONKURS (klik).
Do wygrania jest oczywiście  autorski egzemplarz powieści ze specjalną dedykacją, kubek z herbem miasta, w którym rozgrywa się akcja powieści oraz... nagroda niespodzianka z kokardką, coś, co niektórym przyda się już po lekturze książki. 

Serdecznie zapraszam do udziału.! 
Konkurs przypięty jest na górze strony (klik).. Zachęcam też do poczytania komentarzy rosoby, którzy nie zamierzają brać w nim udziału. Można się z nich sporo dowiedzieć 

4 komentarze:

 1. Książka jest już w drodze do mnie. Właśnie dostałam smsa :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wlasnie skonczylam I uzaleznila mnie Pani od siebie wczoraj skonczylam rekawiczkI przed chwila aniola I zaczy nam zaraz tatarke maz mnie z domu wyrzuci bo od 2 dni I nocy tylko czytam po po prostu nie moge sie oderwac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będę udawać, że się nie cieszę. ;) Proszę czytać! :)
   A z Tatarką związany jest Sekret zegarmistrza - to samo miejsce i bohaterowie.

   Usuń