środa, 27 sierpnia 2014

Bo za drzwiami zawsze jest "coś".

Dziś będzie trochę nietypowo.
Kiedy przeglądałam kolejne albumy z wakacyjnymi zdjęciami, ze zdziwieniem odkryłam, że na zaskakująco wielu znajdują się ... drzwi. Różne - wejściowe, balkonowe, lub w formie furtki prowadzącej "dokądś", gromadzone przez ostatnie 10 lat.
Nie wiem, skąd u mnie ta dziwna skłonność do fotografowania właśnie drzwi, bo na pewno robiłam to nieświadomie. Niektórzy uważają, że czynności wykonywane nieświadomie zawierają w sobie jakieś ukryte znaczenia, jednak nie mam pojęcia, co mogłoby oznaczać upodobanie do drzwi?
Ciekawość? Wścibstwo? Tak zatytułowałam jeden z napisanych przeze mnie scenariuszy teatralnych... kto wie, czy kiedyś nie posłużą mi jako motyw przewodni powieści.
A może uwieczniam je na zdjęciach po prostu dlatego, że są wyjątkowo malownicze i fotogeniczne? Jednak z drugiej strony, istnieje masa innych obiektów, które również takie są, czasem nawet bardziej... Przyjmijmy jednak, że drzwi kojarzące się z TAJEMNICĄ są niewątpliwie nośnym motywem literackim, i z pewnością właśnie dlatego powstał ten spontaniczny wpis właśnie o drzwiach, z całkiem sporą ilością zdjęć. ;)Dzielę się z Wami zaledwie niewielką częścią moich zbiorów, wybrałam tylko te, moim zdaniem, najciekawsze. :)

Monako

Mała grecka wyspa, której nazwy nie pamiętam.

Południowe Włochy

Grecja

Francja

Francja, Prowansja.

Prowansja

Grecja

Francja, Prowansja

Prowansja

Włochy

Włochy

Włochy

Hiszpania

Niemcy, Bawaria.

Włochy, Matera

Włochy, Matera.

Włochy, Matera.

Hiszpania.

Włochy

Chorwacja.

Chorwacja

Wenecja

Wenecja.

Drzwi mam sfotografowanych zdecydowanie najwięcej. Na drugim miejscu są wąskie zaułki, i tu się sobie nie dziwię, bo te są rzeczywiście niezwykle urokliwe. Na trzecim... nigdy Wam się do tego nie przyznam... a sobie tłumaczę to po prostu wyjątkowym poczuciem humoru. ;)

2 komentarze:

  1. tylko móc tak choć na chwilę przejść przez te wszystkie tajemnicze drzwi!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba właśnie o tym myślałam, robiąc każde z tych zdjęć. :)

      Usuń