piątek, 12 października 2012

Spotkanie autorskie w Książnicy Polskiej w Olsztynie.Wczoraj, czyli 11.10.2012 r., o godz. 17.30 w Książnicy Polskiej w Olsztynie, w Kawiarni Literackiej i Filkowej KLiF odbyło się pierwsze WSPÓLNE spotkanie - moje i Lidii Heleny Zelman, autorki m. in "Grzechów Anioła".


Spotkanie wspaniale poprowadziła Katarzyna Janków - Mazurkiewicz - dziennikarka "Naszego Olsztyniaka."


Ponieważ znalezienie wspólnego mianownika między naszą twórczością okazało się dość trudne, prowadząca spotkanie postanowiła znaleźć ten wspólny mianownik mięczy nami, a okazało się nim to że: poznałyśmy się długo przed wydaniem naszych ksiażek, mieszkamy w tym samym mieście (i na tym samym osiedlu), stosunkowo niedawno zadebiutowałyśmy (Lidia rok wcześniej) i przede wszystkim jesteśmy kobietami, które piszą ksiażki. Od tego ostatniego faktu rozmowa gładko potoczyła się w kierunku tematu, jakim jest literatura kobieca i wszystko, co z nią związane. Na zaproszenie prowadzącej do rozmowy przyłączyła się również siedząca na widowni Barnadetta Darska - doktor nauk humanistycznych, krytyczka literacka i literaturoznawczyni, autorka popularnego bloga krytyczno - literackiego A to książka właśnie!


Potem nastąpiła najprzyjemniejsza część spotkania (przynajmniej dla mnie, bo jestem dość kiepskim mówcą i wszelkie publiczne wystąpienia są dla mnie ogromnie stresujące :) ) - przyszedł czas na rozmowę z czytelnikami.Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, fantastyczne spotkanie, a Książnicy za jego umożliwienie oraz prawdziwie królewskie półki dla Wiktorii i Aniołów Lidii! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz